טיפים לניקיון חדר הרחצה

25 יונ

כולנו רוצים חדר רחצה מבריק ומצוחצח, אך לא כולנו יודעים איך לנקות אותו.. המדריך המלא לניקיון מציע לכם טיפים לניקיון חדר הרחצה מהאסלה ועד האמבטיה /:

אסלה – בהחלט המקום שדורש ניקיון על בסיס קבוע לפחות פעם – פעמיים בשבוע. באסלה מצטברים חיידקים רבים וחשוב מאוד לשמור על הניקיון שלה. אם יש לכם כלב, אנא וודאו שהוא לא שותה מים מהאסלה והקפידו לסגור את דלת השירותים בביתכם. המים באסלה אינם נקיים כמו מים שיוצאים מהברז, היות והסביבה בה הם נמצאים נחשבת למלכודת חיידקים. הקפידו לאחר כל שימוש בשירותים לפתוח את המים כמו שצריך ולנקות עם מברשת האסלה כמה שיותר וכן להחליף את המברשת מידי פעם. כמו כן יש לנקות את פנים האסלה לפחות אחת לשבוע עם נוזל מיוחד, או אקונומיקה – פשוט לשפוך פנימה ולפתוח את המים. במקרה של לכלוך קשה, יש לקרצף עם מברשת האסלה בעזרת חומר הניקוי המתאים. יש חומרים טובים בשוק לניקוי אסלות ולהסרת אבנית ואין מה למהר להחליף את האסלה כל כך מהר. את קרש האסלה יש לנקות גם כן על בסיס קבוע באמצעות מגבונים לניקוי וחומרים אנטיבקטריאליים.

אמבטיה / מקלחונים – ניקוי עם חומר מתאים וקרצוף במידת הצורך. היכן שיש ברז מים בדר"כ גם תהיה אבנית, וזו הבעיה העיקרית שרובנו נתקלים בה כשאנחנו רוצים לנקות את האמבטיה. לכן עם תמיסת מסיר אבנית מתאימה האמבטיה תראה ממש כמו חדשה וכן הברז. כדאי לקנות ברז מחומר אל-חלד שיישמר לנו לתקופה ארוכה ושלא נצטרך להחליף לעיתים קרובות בגלל בעיית אבנית וחלודה. יש להיזהר לא לשרוט את האמבטיה בזמן הניקוי ולכן יש לנקות עם סמרטוט ולא עם צמר פלדה וכד'.

את דלתות המקלחון אפשר לנקות גם כן עם מסיר אבנית ועם ספריי לחלונות, אך בגלל שהן כל הזמן נרטבות רצוי להשתמש במסיר אבנית או בחומץ. אם נוצא עובש על דלתות המקלחון ניתן להשתמש בחומר קצת יותר חזק ובעדינות לשפשף עם ספוג של כלים.

כיור – בדומה לאמבטיה יש לנקותו עם חומר מסיר אבנית ולדאוג לא לגרום לשריטות באבן.

מודעות פרסומת
%d בלוגרים אהבו את זה: