הסרת כתמים מבגדים

21 מאי

אנחנו כל הזמן רואים בטלוויזיה פרסומות לחומרים להסרת כתמים ונוזלי ניקוי לפני כביסה, אך האם ידעתם שיש דרכים אחרות להוריד את הכתם העקשן מהבגד? ומה בדיוק צריך לעשות אם אנחנו יושבים במסעדה מפוארת והמלצר בטעות שופך לנו יין אדום על השמלה הלבנה שלנו?

זה באמת פשוט כמו שזה נשמע, החומרים שאנו מחזיקים בבית בארון ושאפשר למצוא בכל מקום ובכל זמן הם מה שיסירו לכם את הכתם העקשן! בין אם זה כתם של יין או חרדל הכל יירד ללא בעיה בכלל באמצעות החומרים הבאים:

סודה (מים מוגזים) – מושלם למצבים בהם אינכם בבית ונמצאים במסעדה או באירוע. פשוט תרטיבו מע סמרטוט בסודה ושפשפו על הכתם. זה יצליח להסיר אותו ולא לגרום לו לשקוע בסיב הבד. ברגע שאתם חוזרים הביתה פשוט כבסו את הבגד והכתם ירד לצמיתות.

קמח – מסיר כתמים שומניים, זה לא מספיק לקחת את הבגד ולהכניסו לכביסה, אלא צריכים לפדר על הכתם של השמן קצת קמח על מנת שיספוג אותו ויהיה קל יותר להסירו בכביסה.

מלח – פועל בדומה לקמח, מסיר גם כן כתמים שומניים. כדאי לפרוס את הבגד ולזרות עליו מעט מלח ולא להרטיבו עד אשר ייספג המלח בכתם. הטריק הזה פועל גם עם שימוש בסוכרזית.

אקונומיקה – לשימוש על בגדים לבנים בלבד! לא הדבר הכי מומלץ שיש כי האקונומיקה היא חומצה והיא ידועה בכך שהיא עלולה להרוס את סיב הבגד, אך בבגדים לבנים היא יכולה להיות די יעילה. פשוט לקחת מעט אקונומיקה על סמרטוט ולנסות להסיר את הכתם ע"י שפשוף.

מגבונים לחים – לפעמים נתקעים וצריכים להסיר כתם במיידי ללא כביסה, במקרה זה אפשר לנסות להשתמש במגבונים לחים שיש כמעט בכל בית. במגבונים יש מעט סבון ולכן זה יכול להסיר את הכתם.

זכרו! כמעט כל כתם ניתן להסרה, רק חשוב לטפל בו בהקפדה לפני שמכבסים את הבגד. טיפול יעיל ונכון יכול להאריך לנו את השימוש בבגדים ולחסוך לנו כסף רב על קניות

%d בלוגרים אהבו את זה: