חומרי ניקוי טבעיים

29 אפר

מנקים את הבית לעיתים קרובות? נוטים לקבל לעיתים סחרחורות או כאבי ראש מחומרי הניקוי?

יכול להיות שהגזמתם קצת בשימוש באקונומיקה, אולי חומרי הניקוי שקניתם הם לא באיכות כל כך טובה והם במקרה היו במבצע וזה מה שגרם לכם להרגשה לא טובה. או שאולי פשוט שאפתם יותר מידי אדים של החומרים, בכל זאת מדובר בכימיקלים וחומרים שיכולים להיות מסוכנים במידה של שימוש יתר. לכן חשוב להשתמש בחומרי ניקוי איכותיים ומומלצים במידה ומנקים באופן עצמאי או להיות יצירתיים לרגע ולנסות להשתמש בחומרי ניקוי טבעיים המופקים מחומרים בסיסיים.

בנימה זאת קבלו רשימה של דרכי ניקוי על ידי שימוש בחומרים טבעיים בפעולות היומיומיות בבית, או "תרופות הסבתא" של הניקיון אם תרצו:

  • הסרת אבנית מקומקום – אבנית בקומקום זה משהו שנתקלים בו כל הזמן בגלל בעיית המים הקשים שיש לנו בישראל. בשוק מוצעים חומרי ניקוי שונים, אך לא בהכרח נכונים לשימוש. היות וקומקום מכיל מי שתייה, עדיף לנקותו באמצעות מיץ לימון או מלח לימון. החומצה הטבעית של הלימון תדאג להסיר את האבנית ולעשות את העבודה.


  • נטרול ריח ממכונת כביסה– וודאי קרה לכם שהפעלתם מכונה והכביסה שיצאה הייתה עם ריח רע ולא נעים. מומלץ בכביסה הבאה לא להעמיס על מכונת הכביסה בבגדים ולהוסיף לתא של המייבש רבע כוס חומץ. מה שעושה החומץ, הוא למעשה מנטרל ריחות רעים ומבליט את הריח של מרכך הכביסה. כמו כן החומץ גם מסייע לריכוך מגבות ובדים קשים.
  • הסרת כתמים מכלים – על מנת להסיר כתמי קפה ותה מכוסות וספלים, ניתן להשרות אותם במשך לילה שלם במים חמים עם סודה לשתייה. למחרת אפשר לשטוף אותם עם חומץ ומים והם יקבלו מראה מבריק וחדש.
  • ניקוי שטיחים – תיקחו מברשת ותטבלו אותה בתערובת של חומץ מהול במים ולאחר שאיבת אבק מהשטיח, הברישו אותו. החומץ מנטרל ריחות לא נעימים ונותן לשטיח מראה רענן כמו חדש.

יש עוד שיטות רבות לניקיון באמצעות חומרי ניקוי טבעיים, כל מה שאתם צריכים זה את החומרים הבסיסיים – לימון, חומץ, סודה לשתייה, וכו' שניתן למצוא בכל חנות במחירים סמליים ביותר!

מודעות פרסומת
%d בלוגרים אהבו את זה: